ORŁY 2017 rozdane!

ORŁY 2017 rozdane!

Dodano: 2
Wołyń (2016)
Wołyń (2016) / Źródło: Festiwal Filmowy w Gdyni
W poniedziałek 20 marca w warszawskim Teatrze Polskim odbyła się 19. Gala rozdania Polskich Nagród Filmowych - Orłów.

Największym zwycięzcą wieczoru został film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń", który zgarnął aż dziewięć statuetek.

Najlepszy Film: „Wołyń”, Reż. Wojciech Smarzowski

Pozostali Nominowami: „Jestem Mordercą”, Reż. Maciej Pieprzyca, „Ostatnia Rodzina”, Reż. Jan P. Matuszyński

Nagroda Publiczności: Wojciech Smarzowski „Wołyń”

Najlepsza Reżyseria: Maciej Pieprzyca „Jestem Mordercą”

Pozostali Nominorami: Jan P.Matuszyński „Ostatnia Rodzina”, Wojciech Smarzowski „Wołyń”

Najlepszy Scenariusz: Robert Bolesto „Ostatnia Rodzina”

Pozostali Nominowami: Maciej Pieprzyca „Jestem Mordercą”, Wojciech Smarzowski „Wołyń”

Najlepsza Aktorka W Roli Głównej: Aleksandra Konieczna „Ostatnia Rodzina”

Pozostali Nominowani: Michalina Łabacz „Wołyń”, Dorota Kolak „Zjednoczone Stany Miłości”

Najlepszy Aktor W Roli Głównej: Andrzej Seweryn „Ostatnia Rodzina”

Pozostali Nominowani: Mirosław Haniszewski „Jestem Mordercą”, Arkadiusz Jakubik „Wołyń”

Odkrycie Roku: Jan P.Matuszyński Za Film „Ostatnia Rodzina”

Pozostali Nomoniwani: Anna Zamecka Za Film „Komunia”, Michalina Łabacz – Główna Rola W Filmie „Wołyń”

Najlepszy Film Dokumentalny: Anna Zamecka „Komunia”

Pozostlai Nominowani: Wojciech Staroń „Bracia”, Karolina Bielawska „Mów Mi Marianna”

Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca: Agata Kulesza „Jestem Mordercą”

Pozostali Nominowani: Agata Buzek „Niewinne”, Iza Kuna „Wołyń

Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska: Arkadiusz Jakubik „Jestem Mordercą”

Pozostali Nominiwani: Dawid Ogrodnik „Ostatnia Rodzina”, Jacek Braciak „Wołyń”

Najlepsze Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr. „Wołyń”

Pozostali Nominowani: Paweł Dyllus „Jestem Mordercą”, Jerzy Zieliński „Letnie Przesilenie”, Kacper Fertacz „Ostatnia Rodzina”

Najlepszy Dźwięk: Jacek Hamela, Katarzyna Dzida-Hamela „Wołyń”

Pozostali Nominowani: Marek Wronko „#WszystkoGra”, Małgorzata Lewandowska, Andrzej Lewandowski „Sprawiedliwy”

Najlepsza Muzyka: Mikołaj Trzaska „Wołyń”

Pozostali Nominowani: Bartłomiej Gliniak „Na Granicy”, Maciej Zieliński „Sługi Boże”

Najlepsze Kostiumy: Paweł Grabarczyk, Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek, Wanda Kowalska, Agata Drozdowska „Wołyń”

Pozostali Nominowani: Aleksandra Staszko „Baby Bump”, Emilia Czartoryska „Ostatnia Rodzina”

Najlepszy Montaż: Paweł Laskowski „Wołyń”

Pozostali Nominowani: Leszek Starzyński „Jestem Mordercą”, Agnieszka Glińska, Anna Zamecka, Wojciech Janas „Koumnia”, Dorota Wardęszkiewicz „Wszystkie Nieprzespane Noce”, Beata Walentowska „Zjednoczone Stany Miłości”

Najlepsza Scenografia: Marek Zawierucha „Wołyń”

Pozostlai nominowani: Joanna Wójcik „Jestem Mordercą”, Joanna Macha „Niewinne”, Jagna Janicka „Ostatnia Rodzina”

Najlepszy Film Europejski: „Syn Szawła”

Pozostali Nominowani: „Boska Florence”, „Ja Daniel Blake”

Najlepszy Serial Fabularny: Łukasz Palkowski „Belfer”

Pozostali Nominowani: Monika Strzępka „Artyści”, Wojciech Adamczyk „Ranczo”

 2
  • olla6666 IP
    ogladałam ten film z przerazeniem na nowej filmowej platformie z aktywacja nocnyseans.pl?ref=mecz
    Dodaj odpowiedź 0 0
      Odpowiedzi: 0
    • Stanisław IP
      Orły rozdane,a co z filmem Jarosłwa Kaczyńskiego "Smoleńsk",no nie mówcie mi że go wróble osrały
      Dodaj odpowiedź 8 0
        Odpowiedzi: 0

      Czytaj także