Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego. Gdzie oglądać?

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego. Gdzie oglądać?

Dodano:   /  Zmieniono: 
Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle / Źródło: Newspix.pl / WENN
Ślub amerykańskiej aktorki Meghan Markle i ksiecia Harry'ego, najmłodszego syna księżnej Diany i księcia Karola, wnuka Elżbiety II, już teraz okrzyknięty został telewizyjnym wydarzeniem tego roku. Gdzie będzie można oglądać ceremonię w internecie i telewizji? Relację na żywo prowadzi portal Wprost.pl.

O godzinie 12 (13 czasu polskiego) w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Pannę młodą poprowadzi do ołtarza książę Karol, a drużbą Harry'ego będzie jego brat - książę William. Na uroczystości po raz pierwszy od porodu pojawi się księżna Kate. Około godzinę po rozpoczęciu ceremonii para przejedzie królewską karocą po ogrodach, gdzie zgromadzą się tłumy Brytyjczyków. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyć będą im za pośrednictwem telewizji i internetu miliony osób na całym świecie.

Gdzie oglądać ślub Harry'ego i Meghan?

transmitować będzie na żywo TVP1, Polsat News oraz telewizja Metro. Transmisja na TVP1 rozpocznie się od godziny 11:40 i potrwa do około 15. Fragmenty uroczystości zostaną pokazane w TVN Style. Telewizyjna Jedynka wieczorem pokaże dokument „Harry i Meghan, nowoczesne love story”, a TVN Style na niedzielę zaprasza widzów na film „Książę Harry i Meghan Markle – Miłość ponad konwenanse”. Relację na żywo prowadzi portal Wprost.pl.

 14:50
 14:12
 14:08
Para młoda wyszła z kaplicy św. Jerzego. Pora na spotkanie z tłumami, które przybyły zobaczyć królewski ślub.

 13:45
Moment przysięgi.

 13:40
Książę Harry poślubił Meghan Markle! Para wymieniła się obrączkami.
 13:38
 13:13
Książę Harry i Meghan Markle złożyli przysięgę małżeńską!
 13:08
Rozpoczęła się ceremonia ślubna Meghan i Harry'ego.

 13:05
Suknię Meghan Markle zaprojektowała Clare Waight Keller z domu mody Givenchy. Panna młoda ma na głowie tiarę, którą na tę okazję wypożyczyła jej królowa Elżbieta II.

 13:00
Mama Meghan Markle, Doria Ragland.

 12:55
Królowa Elżbieta II przybyła do Windsoru. Królowej towarzyszy książę Filip.

 12:45
 12:35
Książę Harry dotarł na uroczystość.

 12:32
Tłumy Brytyjczyków i gości ze wszystkich stron świata otaczają Zamek Windsorski.

 12:20
Meghan Markle w drodze do kaplicy św. Jerzego towarzyszy mama.
 12:07
W tak ważnym dla Meghan Markle dniu nie mogło zabraknąć jej przyjaciółki - Sereny Williams.

 12:02
Serialowy mąż Meghan Markle z "W garniturach" Patrick J. Adams przybył do kaplicy św. Jerzego.

 11:57
W kaplicy św. Jerzego jest już Elton John - przyjaciel księżnej Diany.

 11:33
George i Amal Clooney oraz Victoria i David Beckham także zostali zaproszeni na królewski ślub.

 11:21
Kaplica św. Jerzego wypełnia się gośćmi. Wśród nich m.in. Oprah Winfrey.

 11:15
Pałac Kensington ujawnił szczegóły dotyczące królewskich obrączek. Zgodnie z tradycją, obrączka panny młodej została wykonana z walijskiej stali. Obrączka księcia Harry'ego jest zrobiona z platyny. Za biżuterię odpowiada firma Cleave and Company.
 11:08
Policyjni snajperzy ochraniają teren wokół Windsoru podczas ślubu księcia Harrego i Meghan Markle. Ponadto na miejscu jest wielu funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo rodziny królewskiej i blisko 100 tys. ludzi, którzy przyszli zobaczyć uroczysty przyjazd członków rodziny królewskiej i pary młodej do kościoła.
 11:00
Wśród gości na ślubie Meghan i Harry'ego jest James Blunt.

 10:42
Królowa Elżbieta II przyznała księciu Harry'emu szkocki tytuł Earl of Dumbarton. Tytuł o silnych militarnych konotacjach jest używany od 1749 roku, a syn Diany został trzecim jego posiadaczem. Po zawarciu skramentu małżeństwa, Meghan zostanie Hrabiną Dumbarton
 10:18
Harry i Meghan będą 16. parą królewską, która pobierze się w Zamku Windsorskim.

 10:12
Kaplica św. Jerzego w Zamku Windsor została już ślubnie udekorowana.

 09:59
Pałac Buckingham poinformował, że Harry i Meghan będą nosić oficjalny tytuł: Książę i Księżna Sussex (Duke and Duchess of Sussex)
 09:52
Przed Windsorem gromadzą się tłumy osób, które chcą zobaczyć przejazd pary młodej.

 09:15
Meghan Markle spędziła wieczór z mamą - Dorią Ragland, w luksusowym hotelu niedaleko Windsoru.

 08:50
Wieczór i noc poprzedzające ślub Harry i Meghan spędzili osobno. Harry i William - jego drużba - wyszli do zgromadzonych Brytyjczyków.

Galeria:
Meghan Markle i ksiażę Harry - zdjęcia pary, która bierze dziś ślub
Książę Karol poprowadzi Meghan Markle do ołtarza
Nie jej ojciec, jak to zwykło bywać, ale ojciec jej wybranka będzie towarzyszył Meghan Markle w najważniejszym dla niej dniu w drodze do ołtarza. Początkowo brana była pod uwagę obecność ojca panny młodej – Thomasa Markle'a, ale ostatecznie córka poinformowała, że nie weźmie on udziału w ceremonii. Mówiło się o problemach zdrowotnych, choć jako bardziej prawdopodobną przyczynę podawano kompromitację mężczyzny, który umówił się na ustawkę z paparazzi, a za zdjęcia zainkasował sporą sumę.

Meghan Markle rzuciła aktorstwo
Ostatni odcinek 7. sezonu "Suits" stanowił pożegnanie wybranki księcia Harry'ego z serialem, jak i aktorstwem w ogóle. Meghan zapowiedziała w pierwszym wspólnym wywiadzie z księciem Harrym po ogłoszeniu zaręczyn, że ślub oznacza dla niej koniec kariery. – Nie odbieram tego tak, jakbym cokolwiek porzucała. To po prostu zmiana. Nowy rozdział – tłumaczyła Meghan Markle. Co ciekawe, w trakcie swojego ostatniego występu na srebrnym ekranie Meghan Markle... wzięła ślub. Grana przez nią Rachel Zane po wielu perypetiach stanęła na ślubnym kobiercu.

Jaki tytuł otrzyma Meghan Markle?
Żona księcia Harry'ego zostanie najprawdopodobniej Księżną Sussex. Wiele osób może próbować nazywać ją "księżniczką Meghan", ale to miano przysługuje de facto tylko kobietom urodzonym w rodzinie królewskiej. Po ślubie Amerykanka dostanie brytyjskie obywatelstwo.

Meghan zmieniła wiarę, żeby wziąć ślub
Meghan Markle była wychowywana jako protestantka, ale przed ślubem z księciem Harrym przeszła na anglikanizm. Skromny chrzest odbył się w marcu, a ceremonię poprowadził Justin Welby, biskup Canterbury.

Z jej powodu 20 tys. osób czeka na... torbę
Choć Meghan Markle usunęła konto na Instagramie w momencie, gdy jej związek z księciem Harrym wszedł w oficjalną fazę, obecnie uznawana jest za najbardziej wpływową w mediach społecznościowych przedstawicielkę (od 19 maja) rodziny królewskiej. Podobnie jak to było w przypadku księżnej Kate, tak i Meghan stała się obiektem zainteresowania mediów na całym świecie. Bacznie obserwowane są jej stylizacje, a już po pierwszych wystąpieniach publicznych widać było, że Meghan stawia na wyrazisty styl. Uwagę przykuwają jej eleganckie długie płaszcze i kapelusze. Ubrania, w których pokazuje się wybranka Harry'ego, wyprzedają się na pniu. Na torebkę Everlane, która miała Meghan, oczekuje około 20 tys. osób. Po tym, jak narzeczona Harry'ego założyła jeansy marki Hiut Denim, mała walijska firma musiała postawić na większą fabrykę, by sprostać zamówieniom.

Meghan zauroczyła... psy królowej
Chodzi o dorgi królowej – mieszańce corgie i jamnika. W pierwszym wywiadzie po zaręczynach Harry przyznał, że psy natychmiast zaakceptowały Meghan. Książę zaznaczył, że na niego samego do tej pory warczą.

Meghan Markle jest rozwódką
Pierwszym meżęm Meghan był Trevor Engelson. Para pobrała się na plaży na Jamajce w 2011 roku, a rozwiodła dwa lata później. Obecnie jako powód rozstania oficjalnie podawane są "różnice nie do pogodzenia". Co ciekawe, jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej fakt, że wybranka Harry'ego była wcześniej zamężna, mógłby stanowić niemały kłopot w świetle ich planowanego ślubu. W 1955 roku siostra królowej Elżbiety, Małgorzata została postawiona przez rodzinę przed wyborem – związek z rozwodnikiem albo przywileje królewskie. Wybrała to drugie. Od tego czasu wiele jednak zmieniło się w rodzinie królewskiej. Wystarczy wspomnieć, że troje spośród czworga dzieci Elżbiety II jest po rozwodzie.

Meghan Markle pochodzi z mieszanej rodziny
Wybranka księcia Harry'ego jest córką ciemnoskórej kobiety i białego mężczyzny. Media podkreślają, że oficjalnie to pierwsza osoba, która identyfikuje się jako dwurasowa, i dołącza do brytyjskiej rodziny królewskiej. Nieoficjalnie w 1761 roku plotkowano, że księżniczka Zofia Charlotta, która wyszła za króla Jerzego III miała przodków z Afryki. "New York Times" podkreśla, że fakt, iż Meghan Markle jest mulatką, został dobrze przyjęty w brytyjskim społeczeństwie, gdzie wiele jest mieszanych rodzin, a ludzie o innym kolorze skóry wciąż nie są dostatecznie reprezentowani na szczytach władzy.

Panna młoda pochodzi ze Stanów Zjednoczonych
Meghan Markle urodziła się 36 lat temu w Los Angeles. Jej rodzince – Doria Ragland i Thomas Markle, rozwiedli się, gdy Meghan była dzieckiem, a dziewczynkę wychowywała matka. Meghan ma dwoje przyrodniego rodzeństwa – Samanthę Markle i Thomasa Markle Jr. Przyszła ksieżna ukończyła katolickie liceum, a później studiowała jednocześnie dwa kierunki – stosunki międzynarodowe i historię teatru w Northwestern University, którego absolwentką została w 2003 roku. W 2011 roku dołączyła do obsady serialu "Suits" ("W garniturach"), a rola przyniosła jej światową rozpoznawalność. Równocześnie angażowała się w działalność na rzecz praw kobiet i działalność charytatywną m.in. w organizacji World Vision.
/ Źródło: WPROST.pl

Czytaj także